Dziś jest czwartek, 25.02.2021, imieniny Cezarego, Wiktora
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Wsi Czachulec » Aktualności » DNI CZACHULCA - o urokach życia na wsi . . .

DNI CZACHULCA - o urokach życia na wsi . . .

DNI CZACHULCA - o urokach życia na wsi . . .

Stowarzyszenie Sportowo - Kulturalne Wsi Czachulec i Sołectwo Czachulec Stary

mają zaszczyt zaprosić na

 

VII DNI CZACHULCA 
"O urokach życia na wsi..."

 

WIEŚ POLSKA - NASZE DZIEDZICTWO

 

Tematem przewodnim festynu będzie współczesna wieś oraz jej wkład w tradycję, kulturę oraz sztukę. Zamierzamy pokazać wieś od jak najlepszej strony. Podczas imprezy można będzie skosztować staropolskich dań, podziwiać pejzaże wiejskie upamiętnione na fotografiach, zapoznać się z poezją folklorystyczną i posłuchać regionalnej muzyki.


         26 LIPCA 2014 r. odbędzie się dzień sportu na którym rozegrane zostaną m.in.  zawody w piłkę nożną, konkursy, gry i zabawy na sportowo oraz mecz towarzyski  drużyny Olimpik Czachulec impreza rozpocznie się o godz. 15.00

       

        27 lipca 2014 r. Dzień Kultury rozpocznie się  o godz. 15.00 Mszą Świętą polową z poświęceniem pojazdów z okazji święta Św. Krzysztofa patrona kierowców. Następnie rozpocznie się część artystyczna - występ Młodzieżowej Orkiestry z Mycielina, zespołu Jarzębinki i Tradycja, dzieci i młodzieży z Czachulca Starego oraz zespołu Akord.

Będzie można zobaczyć osadę średniowieczną, pokazy sztuk walki, wczesnośredniowieczną zbrojownie, stanowisko łucznicze i oszczepnicze przygotowane przez Zgromadzenie Wojów i Rycerzy Grodu TURA.

Ponadto na placu, będzie można podziwiać prace wykonane przez uczestników Gminnego Konkursu Plastycznego  oraz  Powiatowego Konkursu Fotograficznego pod tytułem UROKI WSI  .

Nastąpi rozstrzygnięcie konkursu "Nasze jadło", degustacja PIEROGÓW podanych na różne sposoby. Nie zabraknie również grochówki, swojskich przysmaków oraz potraw z grilla.

Imprezę zakończy zabawa taneczna na świeżym powietrzu.
 
Dofinansowano ze środków pochodzących z: Gminy Malanów, Powiatu Tureckiego, Funduszu Sołeckiego

 

Wieś jest prawdziwą ostoją tradycji i kultury, ale żeby przetrwać musi się przekształcać, dostosowywać do nowej rzeczywistości społeczno-gospodarczej. Bowiem wieś nowoczesna wcale nie pozostaje w sprzeczności z kultywowaniem tradycji przestrzennej, kulturowej czy społecznej. Ponadto niezbędną rzeczą dla zachowania dziedzictwa kulturowego wsi jest integracja jej społeczności. Niezwykle ważne jest, aby w dobie wszechobecnej globalizacji, zachować jednocześnie wszystko to, co stanowi folklor i koloryt polskiej wsi.

 

K.K.
Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności