Dziś jest środa, 24.02.2021, imieniny Macieja, Bogusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Wsi Czachulec » Aktualności » DNI CZACHULCA - o urokach życia na wsi...

DNI CZACHULCA - o urokach życia na wsi...

DNI CZACHULCA - o urokach życia na wsi...

 

 

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Sportowo - Kulturalne Wsi Czachulec i Sołectwo Czachulec Stary

mają zaszczyt zaprosić na

VIII DNI CZACHULCA 

"O urokach życia na wsi..."

 

 

Tematem przewodnim festynu będzie współczesna wieś oraz jej wkład w tradycję, kulturę oraz sztukę. Zamierzamy pokazać wieś od jak najlepszej strony. Podczas imprezy można będzie skosztować staropolskich dań, podziwiać pejzaże wiejskie, zapoznać się z poezją folklorystyczną i posłuchać regionalnej muzyki.


         1 SIERPIEŃ 2015 r. odbędzie się dzień sportu na którym rozegrane zostaną m.in.  zawody w piłkę nożną, konkursy, gry i zabawy na sportowo oraz mecz towarzyski  drużyny Olimpik Czachulec impreza rozpocznie się o godz. 15.00

       

        2 SIERPIEŃ 2015 r. Dzień Kultury rozpocznie się  o godz. 15.00 Mszą Świętą polową. Następnie rozpocznie się część artystyczna - występ Młodzieżowej Orkiestry z Mycielina, zespołu Jarzębinki i Tradycja, dzieci i młodzieży z Czachulca Starego oraz zespołu Akord I Akcent działających przy Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie.

Występ Kabaretu E W G z Doruchowa czyli: Eksportowy Wytwór Gminny, to czołowy kabaret wiejski, który jest laureatem wszystkich przeglądów w tej kategorii w Kłobucku, Mińsku Mazowieckim, Karniewie i Kurzętniku. Kabaret EWG rywalizował również z kabaretami miejskimi i studenckimi stając na „pudle” przeglądów kabaretowych w Sejnach, Wąchocku i Suszcu , został też finalistą ogólnopolskiego festiwalu piosenki kabaretowej OSPA w Ostrołęce. W swojej ponad 10 – letniej karierze z lokalnego kabaretu stał się bywalcem ogólnopolskiej sceny kabaretowej, dając ponad 300 koncertów w całym kraju. Ze swoimi autorskimi programami mieli przyjemność występować z takimi tuzami polskiego kabaretu jak: Kabaret HRABI, JURKI, NOWAKI, RAK czy KABARET pod WYRWIGROSZEM.

Ponadto na placu, będzie można podziwiać prace wykonane przez uczestników Gminnego Konkursu Plastycznego pod tytułem UROKI WSI  .

Nastąpi rozstrzygnięcie konkursu "Nasze jadło", degustacja potraw z warzyw i owoców. Nie zabraknie również grochówki, swojskich przysmaków oraz potraw z grilla.

Imprezę zakończy zabawa taneczna na świeżym powietrzu.
 
Dofinansowano ze środków pochodzących z: Gminy Malanów, Funduszu Sołeckiego

KK

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności